Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Z tej okazji, zorganizowana została akcja Głośnego Czytania dla przedszkolaków. Celem akcji, było promowanie głośnego czytania dzieciom i kształtowanie wśród przedszkolaków postawy czytelniczej oraz nabywanie przyjemności z czytania i słuchania. W ramach akcji przedszkolaki odwiedziła pedagog naszej szkoły – pani Monika Szpilowska, która przeczytała opowiadania z książki „Emil i Emilka idą do szkoły” z serii „Wielkie problemy małych ludzi”. Miłym przerywnikiem głośnego czytania, były rozmowy na temat treści opowiadania, w których dzieci uczestniczyły z dużym entuzjazmem. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały opowiadań oraz oglądały kolorowe ilustracje.