Godziny otwarcia:

Piątek:800 – 1400
Lektury klasy 1-3 / Lektury klasy 4-8 / Regulamin biblioteki

Książki podarowane przez uczniów

Bardzo dziękujemy! Swoje książki podarowali:

• Amelia Ajdukiewicz
  • Zuzia Obrzut
  • Mateusz Gwóźdź
  • Tomek Gwóźdź
  • Zosia Łatka
  • Szymon Salamon
  • Miłosz Górczyk
  • Piotr Gawrecki
  • Zuzia Janisz

Polecamy:

• Danuta Nierada i Tobiasz Piatkowski – „Jak zostać genialnym hultajem”

Biblioteczne debiuty

W uznaniu trudu jaki wnoszą pierwszoklasiści w naukę czytania, w październiku/grudniu zostają przyjęci do grona czytelników. Podczas pierwszej wizyty w bibliotece szkolnej uczniowie poznają zasady wypożyczania książek. Dzieci przyrzekają, że zawsze będą czytać i szanować wypożyczone książki. Pierwszoklasiści otrzymują kolorowe zakładki oraz gazetkę „Mini Kurier Biblioteczny – wydanie specjalne dla klas 1”

Mamy nadzieję, że razem z pierwszą wizytą w bibliotece rozpoczniecie nowy etap życia, pełen książkowych przyjaciół. Życzymy sukcesów w szkole oraz zachęcamy do samodzielnego wypożyczania książek 🙂

Noworoczne wyzwania czytelnicze

Początek każdego roku sprzyja licznym postanowieniom. Proponujemy podejście do noworocznych obietnic z humorem i wyzwaniem czytelniczym. TUTAJ prezentujemy kalendarz z takim wyzwaniem na każdy miesiąc. Zachęcamy również do wzięcia udziału w postanowieniu dotyczącym czytania 7 minut dziennie! NIEKALENDARZ to też najważniejsze literackie rocznice.

Korzyści z czytania dzieciom:

Rodzice czytajcie dzieciom!

Korzyści z samodzielnego czytania książek: