Dzień Owoców i Warzyw

30 listopada był dniem zdrowego odżywiania w naszej szkole. 🍎

  • Do wspólnej zabawy zaprosiła klasa 2c pod hasłem „BĄDŹ ZDRÓW JAK RYBA, JEDZ OWOCE I WARZYWA”.
  • Klasa 2a wykonała plakat zachęcający do zrezygnowania ze słodyczy na rzecz owoców i warzyw „WYBIERZ MĄDRZE, WYBIERZ ZDROWO!”
  • W klasie 1c było też warzywnie i owocowo „Chcesz być szybki jak zajączek, albo silny tak jak miś – jedz warzywa już od dziś!”
  • Jesteśmy gotowi na dzień owocowo-warzywny. Na naszych zajęciach powstawały klasowe rymowanki, które zachęcały, aby jeść owoce i warzywa. Nasze słowne postanowienia to nie tylko rymujące się wyrazy, ale również działanie. Samodzielnie przygotowaliśmy sałatkę owocową na zajęciach techniki. W barwnych kostiumach prezentowaliśmy zalety płynące z jadłospisu bogatego w owoce i warzywa. Wiemy, że owoce to nie tylko deser, ale witaminowa petarda, którą warto odpalić każdego dnia!” Tak zachęcała klasa 3c

Wspólnej zabawie towarzyszyła zdrowa rywalizacja w konkursie 🙂
Laureaci to: klasa 1a (najciekawsze hasło), klasa 2a (najładniejszy plakat) oraz 3c (najładniejszy wiersz)
Nagrody zostały wręczone. GRATULUJEMY!

Przejdź do treści