Wystawa w Domu Gotyckim

W bieżącym roku, w dniu 8 listopada świętowaliśmy 730. rocznicę lokacji Królewskiego Miasta Nowego Sącza przez Wacława II, króla Polski i Czech. Dom Gotycki przy ulicy Lwowskiej 3 przygotował wystawę jako hołd złożony sądeckiej przeszłości i próba przypomnienia wydarzeń, które ukształtowały obecny obraz miasta. W związku z obchodami rocznicy, uczniowie klasy 7a pod opieką pani Renaty Polańskiej udali się do Domu Gotyckiego, aby w jego historycznych wnętrzach podziwiać przedstawiony w formie wystawy obraz miasta na przestrzeni wieków. Uczniowie mieli okazję obejrzeć replikę dokumentu lokacji miasta Nowego Sącza, dyplomy honorowych obywateli, przywileje, fragmenty ksiąg cechowych, architektoniczne plany oraz inne ciekawe archiwalia. Poszerzeniem informacji na temat historii naszego miejsca zamieszkania i okolic stało się zwiedzenie stałych ekspozycji.

Przejdź do treści