Pierwsza dama czyta z uczniami „18”

Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda czyta „Małego Księcia” z uczniami „Osiemnastki”.

W 2019 roku pani Alicja Gałęziowska zainicjowała akcję czytania książek na Plantach. Projekt ten, cieszący się życzliwym wsparciem władz miasta, po jakimś czasie przekształcił się w działania mające na celu integrację międzypokoleniową. Aktywność ta, z oczywistych względów, została przerwana przez pandemię. Ale jeśli coś jest wartościowe, przetrwa wszelkie zawirowania. Za swoje działania na rzecz seniorów pani Gałęziowska dostała nagrodę w konkursie organizowanym przez Pierwszą Damę, a dzisiaj uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym spotkaniu z Małżonką Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Panią Agatą Kornhauser-Dudą. Pojawiła się we wtorek 13 czerwca w Dziennym Domu Seniora, aby wraz uczniami naszej szkoły, seniorami i innymi zaproszonymi gośćmi czytać „Małego Księcia” i rozmawiać o wartości, jaką jest przyjaźń, jak wiele wysiłku trzeba włożyć, aby na przyjaźń zasłużyć i ją utrzymać. Natalia z klasy 8e mówiła pięknie i wzruszająco o „ryzyku łez”, jakie towarzyszy konieczności rozstań z przyjaciółmi, a Jasiek z klasy 4a podkreślił, z wrodzonym sobie poczuciem humoru, że nie ma lepszego przyjaciela niż babcia, która nie dość, że nakarmi, to jeszcze tajemnic dotrzymać potrafi. Spotkanie było piękne i wzruszające. Na pewno pozostanie w pamięci uczniów, a mamy nadzieję, że i seniorów, i Pani Prezydentowej. /zdjęcia prezydent.pl/

Zapraszamy do obejrzenia filmu z wydarzenia na YOUTUBE.COM

Przejdź do treści