4c i 4d w Teatrze

4c i 4d w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Uczniowie klasy 4c i 4d obejrzeli w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie wyjątkowe widowisko teatralne – opowieść o najsłynniejszej krakowskiej legendzie „Smok”. Odbyli podróż w czasie, zostali przeniesieni do IX wieku, kiedy to na krakowskim tronie zasiadał król Krak. Pracę władcy wspierają jego dzieci: Lech, Krak oraz Wanda. Na skutek ich nieroztropnych decyzji miastu zagraża niebezpieczeństwo – opanowała je BESTIA. Z zapartym tchem śledzili poczynania śmiałków, którzy starają się pokonać smoka.

Po spektaklu mieli możliwość zwiedzenia jednego z najpiękniejszych teatrów Europy. Poznali jego barwną historię, dowiedzieli się o obyczajach teatralnych. Zobaczyli m.in. foyer teatru oraz lożę cesarską.

Kolejną atrakcją na wycieczce był Ogród Doświadczeń, w którym mieli okazję różnymi zmysłami zbadać zjawiska fizyczne.

Bawili się wspaniale, a do domu wrócili zadowoleni, zmęczeni, zachwyceni teatrem i spektaklem, pełni pozytywnych wrażeń oraz nowych doświadczeń.

Przejdź do treści