Z wizytą w Galerii…

Dnia 21 września uczniowie klasy 6a pod opieką pani Renaty Polańskiej udali się z wizytą do Galerii Marii Ritter. Galeria znajduje się w zabytkowej kamienicy Ritterów ( przełom XVIII i XIX wieku ) u zbiegu Rynku i ulicy Jagiellońskiej. Zwiedziliśmy cztery pomieszczenia będące miejscem życia i twórczości malarki. Mieliśmy okazję podziwiać piękne wnętrza wraz z wyposażeniem, sprzętami, obrazami i bibelotami które przybliżyły atmosferę dawnych mieszkań. W jednym z pomieszczeń znajduje się monograficzna wystawa prac artystki prezentująca cały przekrój jej twórczości: obrazy olejne, rysunki, grafiki, akwarele, kolaże, rzeźby i gwasze. Na zakończenie wycieczki zaglądnęliśmy do Lodziarni Cocktail Bar przy ulicy Lwowskiej, gdzie przy mrożonej kawie i gofrach wymienialiśmy się wrażeniami z wizyty w kamienicy Ritterów.

Przejdź do treści