Świętowanie niepodległości na Sądecczyźnie

W dniu 31 października 2023 r. kilkunastoosobowa reprezentacja naszej szkoły (uczniowie kl. 8a i 8c) wraz z panią dyrektor Lucyną Szczepanek, pocztem sztandarowym i opiekunami (pani Agata Skowron i pan Paweł Cabała) uczestniczyła w uroczystościach upamiętniających 105. rocznicę rozbrojenia Garnizonu Austriackiego i odzyskania niepodległości na Sądecczyźnie. Uczniowie m. in. zapoznawali się z dokonaniami mieszkańców miasta i regionu podczas zaborów oraz w ostatnich dniach I wojny światowej, wysłuchali przejmującego apelu poległych, jak również podziwiali uroczystą defiladę zebranych na uroczystościach jednostek.

W uroczystościach wzięli udział parlamentarzyści, reprezentanci władz – m.in.: wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, posłowie Barbara Bartuś i Jan Duda, wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński, a także prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, samorządowcy, kapłani, przedstawiciele służb mundurowych, młodzież z nowosądeckich szkół oraz nowosądeczanie.

Przejdź do treści