„Sztuka z klasą”

W obecnym roku szkolnym nasi uczniowie korzystają z oferty sądeckiego kina Helios jaką jest projekt „Sztuka z klasą”. Projekt ten, to prezentacja najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu prezentowane są wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki ukazane są na kinowym ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po salach galeryjnych i muzealnych towarzyszą historie dzieł, biografie artystów i wypowiedzi ekspertów.
W miniony poniedziałek, 11 grudnia, uczniowie klasy 6a pod opieką pani Renaty Polańskiej udali się do kina, gdzie obejrzeli dokument „Frida Kahlo. Ikoniczna artystka”. Ali Ray – podróżniczka i dziennikarka w swoim filmie przybliża jej postać i dorobek artystyczny.

Przejdź do treści