Dzieci recytują

18 kwietnia poezja zagościła w sercach dzieci i pozwoliła nam przeżyć wspaniałe chwile, z pięknym językiem polskim ułożonym w rymy. A wszystko dzięki uczestnikom Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas I-III, który odbył się w naszej szkole już po raz dwudziesty siódmy. W konkursie, który poprowadzili uczniowie z klasy 1a – Liliana Mróz i Maciej Fałowski wzięło udział 16 szkół podstawowych z Nowego Sącza. Występy oceniało jury w składzie: p. Agata Kaleta, p. Agnieszka Basiaga oraz p. Anna Łukasik. Oto wyniki:

KLASY I

I miejsce
Malwina Pytel, SP 9

II miejsce
Zuzanna Piętka, SP 2

III miejsce
Łucja Odelga, SP 15

Wyróżnienie
Maria Głąb, KNOS

KLASY II

I miejsce
Lilianna Kowalik, SP 14

II miejsce
Gagriela Mordarska, SP 1

III miejsce
Michał Gargas, SP 18

Wyróżnienie
Olga Bobrek, KNOS

KLASY III

I miejsce
Maria Woźniak, KNOS

II miejsce
Antoni Biel, SP 15

III miejsce
Szymon Kamiński, SP 7

Wyróżnienie
Ewa Wilk, SP 14

Uczestnicy konkursu obejrzeli także występy naszych szkolnych artystów z klas I-III, przygotowanych przez panie: J. Tokarczyk, V. Dunikowską oraz A. Sikorę.
Organizatorzy konkursu dziękują za pomoc p. Renacie Polańskiej, p. Oldze Szewczyk i p. Adamowi Ozga.

Przejdź do treści