Świat w naszych rękach

W roku szkolnym 2023/24 odbyła się jubileuszowa X edycja Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego, organizowanego pod honorowym patronatem prezydenta Miasta Nowego Sącza. Konkurs ten oraz pokonkursowe tomiki poezji stały się jedną z wizytówek naszej szkoły. Tematyka wierszy zmieniała się z roku na rok, ale zawsze oscylowała wokół aktualnych, ważnych i przede wszystkim bliskich dzieciom zagadnień – rodzina, dom, szkoła, ojczyzna, otaczający świat, miłość, dobro, przyszłość.

Składamy serdeczne podziękowania i gratulacje uczestnikom wszystkich edycji oraz życzymy dalszych sukcesów literackich. Słowa wdzięczności należą się również, współpracującemu z nami przez te wszystkie lata, jury w składzie: Joanna Babiarz-Szot, Agata Kaleta, Wojciech Papaj, Janusz Szot. Tyle wspomnień…

Laureatami tegorocznej edycji konkursu „Świat w naszych rękach” zostali:

Kategoria klasy 3-4

I miejsce – Zofia Piekarska, SP nr 3 w ZSP nr 1
II miejsce – Kacper Skoczeń, SP nr 3 w ZSP nr 1
III miejsce – Kamil Jachimowicz, SP nr 3 w ZSP nr 1

Wyróżnienie – Alicja Orzeł, SP nr 18 w ZSP nr 6

Kategoria klasy 5-6

I miejsce – Julia Tokarz, SP nr 15 w ZSP nr 9
II miejsce – Hanna Ziobro, SP nr 15 w ZSP nr 9
III miejsce – Ada Wolsza, SP nr 15 w ZSP nr 9

Kategoria klasy 7-8

I miejsce – Oliwia Poręba, SP nr 3 w ZSP nr 1
III miejsce – Małgorzata Klimek, SP nr 15 w ZSP nr 9
III miejsce – Milena Janisz, SP nr 15 w ZSP nr 9

Nagrody wręczały: dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania – pani Ilona Kronenberger, poetka i publicystka – pani Joanna Babiarz-Szot oraz dyrektor ZSP nr 6 w Nowym Sączu – pani Lucyna Szczepanek.

Przejdź do treści