„Czas na bajkę – moje marzenie” 🥈

W czwartek 8 września 2022 w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ odbyła się gala wręczenia nagród Laureatom XIII Ogólnopolskiego Integracyjnego Konkursu Plastycznego „Czas na bajkę – moje marzenie”. Pierwszym punktem programu były zajęcia artystyczne przeprowadzone w dwóch miejscach: w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Nowym Sączu oraz w Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ. Uczestnicy warsztatów (grupy szkolne, podwórkowe, a także rodziny) pod opieką Stanisława Szarka – plastyka, pedagoga i pomysłodawcy konkursu oraz Sylwii Kielusiak – specjalisty ds. edukacji w MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu tworzyli grupowe prace plastyczne. Tematem warsztatów była fantazja. Następnie wszyscy udali się do sali im. Romana Sichrawy w MCK SOKÓŁ, gdzie zostały zaprezentowane efekty pracy na zajęciach, a później Laureatom Konkursu wręczono dyplomy i nagrody. W uroczystej gali wzięli również udział: Andrzej Zarych – dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ, Barbara Kozik – kierownik Wydziału Informacji Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Sączu oraz Kamil Olesiak – wiceprezes Stowarzyszenia ORION.
Nasi uczniowie klasy 8a: Łucja Dyrek, Aleksandra Oratowska, Lena Basińska, Gabrysia Zielińska i Franciszek Rylewicz zostali laureatami konkursu, zajmując II miejsce. Opiekunem grupy była Alicja Gałeziowska

Przejdź do treści