Laboratoria Przyszłości

Od 1 września 2022r. bierzemy udział w Programie Laboratoria Przyszłości! Lista sprzętu zakupionego w ramach Programu - TUTAJ

Nasze działania w roku szkolnym 2022/23:

  • KWIECIEŃ – Kandydatki do Sejmu Dzieci i Młodzieży z klasy 8a – Karolina Sus oraz Liliia Tyschenko dokumentują swoje działania na stronie facebookowej, wykorzystując sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

  • MARZEC – Uczniowie wzięli udział w warsztatach fotograficznych realizowanych w ramach programu. Zajęcia prowadzili: p.Renata Polańska oraz p.Paweł Cabała.

  • LUTY – ClasVR. Kolejne działania w ramach realizacji programu Laboratoria Przyszłości to wirtualne doświadczenia chemiczne, które odbyły się w lutym pod okiem p. Grażyny Pałki. Wzięli w nich udział uczniowie klasy 8c.

  • STYCZEŃ – Klasy 4a, 5b, 5c oraz 6b uczestniczyły w lekcjach muzyki, podczas których wykorzystany został sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Lekcje muzyki nieco inne niż zwykle prowadziła pani Dorota Szymbara.

  • GRUDZIEŃ – Kolejna klasa korzysta z okularów vr na lekcji informatyki.

  • LISTOPAD – Tworzymy własne projekty. Tym razem prezentujemy pracę Kamila Irzyka z klasy 8a wydrukowaną na drukarce 3d Adenturer.

  • PAŹDZIERNIK – Klasa 8a i 8c testowały drukarkę 3d oraz długopisy 3D

  • WRZESIEŃ – Zajęcia w pracowni pod czujnym okiem pana Krystiana Jarzębaka.

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnia zajęcia szkolne. Laboratoria pozwalają uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. Więcej informacji na stronie: www.gov.pl

Przejdź do treści