Akademia Samorządności

Do Stowarzyszenia Samorządów Uczniowskich „Akademia Samorządności” należą samorządy szkolne placówek naszego miasta. 12 października gościli w Szkole Podstawowej nr 11 im. Juliana Tuwima, w której w ubiegłym roku klasy walczyły o środki w ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. Dobrą praktyką podzielili się uczniowie i pomysłodawcy, czyli członkowie Rady Rodziców SP nr 11. W spotkaniu uczestniczyła Pani Magdalena Majka – zastępca Prezydenta Miasta Nowego Sącza i Pan Leszek Zegzda – radny RM Nowego Sącza. Pan Zegzda w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę, jaką wartością jest samorządność, a uczyć się jej trzeba od najmłodszych lat. Spotkanie wzbogacone zostało warsztatami kreatywności, które przyniosły uczniom wiele radości i dały możliwość rozwinięcia skrzydeł wyobraźni. Dziękujemy Pani Marcie Placie – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 za gościnność.

Naszą szkołę reprezentowali Jakub Kolasiński i Dominika Trepa. Opiekun Alicja Gałęziowska.

Przejdź do treści