Poznajemy zawód strażaka

Klasy Ia i Ib wybrały się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w naszym mieście. Dzięki życzliwości Panów Strażaków dzieci mogły z bliska obejrzeć wozy strażackie przeznaczone do różnych akcji ratowniczych oraz sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Uczniowie mieli również możliwość obserwacji zjazdu strażaków do akcji po metalowej rurze. Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego oraz obejrzenie ćwiczeń lania wodą z węża strażackiego. Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną, a dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe. Z wycieczki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń. Składamy serdeczne podziękowania pracownikom Straży Pożarnej oraz tacie Piotra z Ia za umożliwienie naszym dzieciom poznania zawodu strażaka. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci.

Przejdź do treści