„Pory roku słowem malowane”

W bieżącym roku szkolnym odbyła się już IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego organizowanego przez naszą szkołę, tym razem pod hasłem „Pory roku słowem malowane”. Wydarzenie to od roku 2019 obejmuje honorowym patronatem Prezydent Miasta Nowego Sącza – Ludomir Handzel.

Tegoroczna edycja stała się próbą uchwycenia magii pór roku, tak aby czytelnik mógł odkryć w każdej z nich coś nowego i zachwycić się ponownie. Młodym poetom udało się utrwalić w wierszach te momenty, w których natura wydaje się być szczególnie urokliwa i urzekająca. Starszym uczestnikom konkursu zaproponowaliśmy porównanie pór roku do etapów ludzkiego życia, z ich charakterystycznymi wyzwaniami, sukcesami i słabościami. Fragment wstępu do tomiku „Pory roku słowem malowane”.

Prace konkursowe, które zostały zebrane w tomiku pod tym samym tytułem, oceniało jury w składzie:
– Joanna Babiarz-Szot – poetka, publicystka;
– Agata Kaleta – pracownik Sądeckiej Biblioteki Publicznej;
– Janusz Szot – poeta, satyryk, członek Sądeckiego Klubu Literackiego oraz Stowarzyszenia Autorów Polskich.
Dziękujemy im za poświęcony czas oraz wieloletnią współpracę i zaangażowanie w ideę konkursu.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 22 czerwca 2023 r. Nagrody laureatom wręczały: Wiceprezydent Miasta Nowego Sącza – Pani Magdalena Majka oraz Dyrektor Szkoły – Pani Lucyna Szczepanek. Laureaci:

Kategoria klasy 3-4
1.miejsce – Mikołaj Kustra, SP nr 18 w ZSP nr 6
2.miejsce – Zofia Gwiżdż, SP nr 18 w ZSP nr 6
3.miejsce – Klara Sobczyńska, SP nr 9
Wyróżnienie – Dawid Smolarski, SP nr 18 w ZSP nr 6

Kategoria klasy 5-6
1.miejsce – Patrycja Surówka, SP nr 17
2.miejsce – Filip Kamiński, SP nr 17
3.miejsce – Julia Zawiślan, SP nr 18 w ZSP nr 6
Wyróżnienie – Wiktoria Aleksander, SP nr 15 w ZSP nr 9

Kategoria klasy 7-8
1.miejsce – Noemi Jankisz, SP nr 20 w ZSP nr 2
2.miejsce – Aleksandra Guc, SP nr 18 w ZSP nr 6
3.miejsce – Lena Florek, SP nr 20 w ZSP nr 2
Wyróżnienie – Magdalena Kmit, SP nr 20 w ZSP nr 2

Uroczystość uświetniły występy uczniów naszej szkoły oraz jej absolwentki Dominiki Stabrawy.
Pokonkursowe tomiki wierszy można zobaczyć TUTAJ

Przejdź do treści