Akademia 馃嚨馃嚤

„Nasza nadziejo, matko m膮drych, wszystkich 艂膮cz” to tytu艂 akademii z okazji 11 Listopada – 艢wi臋ta Niepodleg艂o艣ci. W tym roku poznali艣my histori臋 walk o woln膮 ojczyzn臋 ze szczeg贸lnym uwzgl臋dnieniem naszego miasta. Przenie艣li艣my si臋 do grudnia 1914 roku, kiedy to brygadier J贸zef Pi艂sudski po bitwie pod Limanow膮 wkroczy艂 do Nowego S膮cza, prowadz膮c swoj膮 Kasztank臋, kt贸ra ba艂a si臋 wiwat贸w nowos膮deczan. By艂o o wolno艣ci i o nadziei.
W programie wzi臋li udzia艂 uczniowie klasy 6a, ch艂opcy z klas 5a, 4s i 6c brawurowo od艣piewali hymn, dziewczyny z 5c zata艅czy艂y bia艂o – czerwonego walca. G艂osami czarowa艂y Wanessa Pierzcha艂a i Dominika Pobocha. Do 艣wi臋towania niepodleg艂o艣ci wezwa艂 gr膮 na tr膮bce Marcin Gwi偶d偶 z klasy 5c. Nad ca艂o艣ci膮 czuwa艂y pani Dorota Szymbara, Renata Pola艅ska, Kinga Ptak i Jadwiga Papaj.

Przejd藕 do tre艣ci