Oglądamy wystawy…

Dnia 18 stycznia miała miejsce kolejna wizyta naszych uczniów w gmachu Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. Tym razem pod opieką pani Renaty Polańskiej wybrali się tam uczniowie klasy 5a, którzy obejrzeli trzy stałe wystawy oraz czasową, zatytułowaną ,,Zofia Rydet. Zapis socjologiczny”. Ekspozycja prezentowana w gmachu głównym obejmuje około 100 fotografii, jednego z najbardziej znanych dokumentów fotograficznych Zofii Rydet. Uczniowie mieli okazję poznać życie pojedynczych osób i rodzin w ich otoczeniu, wśród przedmiotów które, opowiadają ich historię. Wystawie towarzyszył katalog, dzięki któremu zobaczyliśmy, jak wyglądało nasze miasto i okolice w latach 60. XX wieku. Zwiedziliśmy także stałą ekspozycję ukazującą pracownię znanego sądeckiego malarza Bolesława Barbackiego. Po opuszczeniu budynku skierowaliśmy się pod zabudowania Villi Maria, gdzie żył i tworzył Barbacki. Dwie pozostałe wystawy nosiły tytuły ,, Sądeccy kurierzy ” oraz „Dzieje Nowego Sącza w czasach autonomii galicyjskiej, wojen i okresu międzywojennego”.

Przejdź do treści