„Sztuka z klasą”

„Słoneczniki. Tajemnica van Gogha” to kolejny dokument filmowy, którzy uczniowie naszej szkoły obejrzeli w ramach programu „Sztuka z klasą”. Seans odbył się w kinie Helios, do którego w miniony poniedziałek (04.03.br.) pod opieką pani Renaty Polańskiej udali się uczniowie klasy 5a.
Słynne ,, Słoneczniki ” Vincenta van Gogha to dzieło należące do tych, które rozpoznaje każdy. Nie tylko są ikoną samą w sobie, ale przeszły też do popkultury. Pamiętać jednak należy, że ,, Słoneczniki ” to nie jeden obraz, ale seria. Van Gogh namalował te kwiaty 11 razy.
Film przedstawia ,, Słoneczniki ” przechowywane w muzeach i galeriach Londynu, Filadelfii, Tokio, Monachium i Amsterdamu opowiadając jednocześnie unikalne i fascynujące historie wszystkich obrazów mistrza.