Witosa 69 – bezpieczny adres

W ostatnim tygodniu września uczniowie klas 4a i 4c pod opieką wychowawców wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu propagujących bezpieczne zachowanie w sytuacjach zagrożenia pożarem. Program składał się z części teoretycznej i praktycznej. W pierwszej kolejności omawiane były sytuacje, w których może pojawić się ogień oraz sposoby zachowania w takich okolicznościach. Dzieci nauczyły się posługiwać informacjami zawartymi w znakach ewakuacyjnych. Zapoznały się również z profesjonalnym sprzętem oraz pojazdami ratunkowymi. Oferta zajęć została przygotowana dla naszych uczniów z inicjatywy pedagoga szkolnego, pani Moniki Szpilowskiej.