Kulturalno – historyczne wyjście

W miniony czwartek uczniowie klasy 4c pod opieką pani Renaty Polańskiej udali się do Muzeum Okręgowego przy ulicy Jagiellońskiej. Pan przewodnik opowiadał o dziejach miasta przełomu XIX i XX wieku. Zgromadzone eksponaty ukazały historię działań wielu wybitnych osób i wspólnot mieszkańców, którym Nowy Sącz zawdzięcza swój obecny kształt. Uczniowie poznali dzieje miasta od czasu pożaru w 1894 roku aż po czasy II wojny światowej. Celem kolejnej wystawy ,, Drzewo świata-rośliny w kulturze ludowej Sądecczyzny ” było przybliżenie zagadnień związanych z gospodarczym, medycznym i obrzędowym wykorzystaniem roślin w tradycyjnej kulturze wiejskiej. Wizyta zakończyła się w spotkaniem z twórczością sądeckiego malarza Bolesława Barbackiego. Przy lodach, słodkościach i pizzy uczniowie 4c zakończyli czwartkowe popołudnie.