Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, który ma na celu podniesienie świadomości na temat problemów zdrowia psychicznego na całym świecie, mobilizacji działań na rzecz wsparcia zdrowia psychicznego oraz walki ze stygmatyzacją osób z problemami psychicznymi 🙂. W naszej szkole z tej okazji pojawiły się gazetki i plakaty, z których możemy się dowiedzieć m.in. jak dbać o swoją kondycję psychiczną i gdzie szukać pomocy w razie kryzysów emocjonalnych. Zachęcamy do zapoznania się z nimi. W klasach zostaną również przeprowadzone lekcje na ten temat. Uczniowie będą mieli okazję porozmawiać o zdrowiu psychicznym w mniejszych grupach. Bądźmy świadomi i czujni na wszelkie trudności pojawiające się w zrachowaniach naszych i innych 😀.Przy okazji przypominamy, iż pedagog i psycholog szkolny są cały czas do dyspozycji rodziców i uczniów – godziny pracy można znaleźć na naszej stronie internetowej.