Sukces Artura i Julki

Artur MIKOŁAJCZYK (6c) i Julia LEŚNIAK (7b) mogą zaliczyć kończący się rok szkolny do udanych. W zakończonym XXIX Konkursie Historycznym „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego. Za Wolność Waszą i naszą” Artur uzyskał tytuł laureata, a Julia finalistki.

Kolejnym sukcesem Artura było zakwalifikowanie się do Zawodów Laureatów, które odbyły się w Warszawie w dniach 4-6 czerwca 2024r. Po dwudniowych zmaganiach uczestnicy wzięli udział w Gali Finałowej zorganizowanej w Muzeum Wojska Polskiego w Cytadeli Warszawskiej, podczas której zostały ogłoszone wyniki oraz wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe. Artur, mimo iż rywalizował ze starszymi od siebie uczniami, uplasował się na 16 pozycji wśród 69 najlepszych młodych historyków startujących w zawodach.

Gratulujemy naszym wspaniałym historykom!

Przejdź do treści